0

تعیین جنسیت نوزاد / قبل از بارداری

تعیین جنسیت جنین به روشهای سنتی و علمی

آبان ۸, ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۱ ق.ظ توسط

تعیین جنسیت نوزاد به روشهای سنتی و علمی 2

تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین

در صورتی که کروموزومهای x باهم ترکیب بشن بچه دختر و اگر کروموزومهای x و y با هم ترکیب بشن بچه پسر می شود. قبل از بارداری با دستوراتی  تا حدودی  می توان تعیین جنسیت جنین را انجام داد ولی اگر باردار شوید دیگر نمی توان اقدامی کرد .

تعیین جنسیت جنین برای دختر یا پسر شدن؟!!!

تعیین جنسیت جنین برای دختر یا پسر شدن؟!!!

پسر یا دختر؟

پسر یا دختر شدن فرزند بستگی به مرد دارد نه زن و این مرد است تعیین جنسیت جنین را مشخص می‌کند که جنین پسر باشد یا دختر .

مردان دو نوع گامت تولید می‌کنند، یکی گامت ایکس دار (x) و دیگری گامت ایگرگ دار (y)، تفاوت این دو گامت در کروموزوم شماره ۲۳ آنها است، زن ها نیز یک نوع گامت تولید می‌کنند و آن  کرومزوم شماره ۲۳ x است .

اگر گامت ایکس دار مرد با تخمک ایکس دار زن لقاح کند، فرزند دختر خواهد شد و اگر گامت ایگرگ دار مرد با تخمک ایکس دار زن لقاح انجام دهد، جنین حاصله پسر خواهد شد.

در شرایط ایده آل شانس پسر یا دختر شدن جنین برابر است و بستگی دارد که در موقع لقاح کدام اسپرم خودش را زودتر به تخمک برساند تا آن را بارور سازد.

اما در زندگی طبیعی شرایط ایده‌آل کمتر اتفاق می‌افتد و عوامل محیطی بسیاری بر شانس لقاح هریک از اسپرم‌های X دار یا Yدار تاثیر خواهند گذاشت.عوامل محیطی همچون تغذیه مادر، میزان سلامت روحی روانی او، زمان مقاربت، میزان ph مهبل مادر در هنگام مقاربت، عوامل اجتماعی و … می‌توانند در پسر یا دختر دار شدن زن تاثیر بگذارند.

 

روش های تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

دسته اول روش هایی هستند که با تغییر شرایط محیطی بدن مادر، امکان پسر یا دختر دار شدن او را افزایش می‌دهند.

روش‌های دسته اول در بهترین شرایط در حدود ۸۰٪ ضریب اطمینان خواهند داشت.

دسته دوم روش‌های طبی‌اند که توسط متخصصین در آزمایشگاه‌ها و مراکز درمان ناباروری و ژنتیک انجام می‌گیرند.

دسته دوم مانند روش‌های P.G.D، لقاح مصنوعی I.V.F و نشان دار کردن لیزری درصد ضریب اطمینان ۱۰۰٪ دارند .

روش تغذیه‌ای

در این روش برای تعیین جنسیت جنین و رسیدن به جنین پسر، بالا بودن نسبت سدیم و پتاسیم و کم بودن کلسیم و منیزیوم، متابولیسم تخمک را به طوری تغییر می دهد که اسپرماتوزوئیدهای حامل جنسیت پسر به طرف آن جذب می شوند .

برعکس برای جذب اسپرماتوزوئید جنسیت دختر به وسیله تخمک، لازم است میزان کلسیم و منیزیوم خون بالا رود و میزان پتاسیم و سدیم خون پایین بیاید.

به طور خلاصه

غذاهایی که بیشتر برای لقاح پسر مناسب است عبارتند از غذاهای شور، موز، خرما، هویج، سیب زمینی، جگر، گوشت و تخم مرغ .

غذاهایی که بیشتر برای لقاح دختر مناسب است عبارتند از؛ شیر و فرآورده های آن، ماهی ساردین، خاویار، بادام، کاکائو و جوانه گندم و کلم، کدو و فلفل سبز.

همچنین به گزارش خبرگزاری فرانسه  طی یک بررسی که در انگلیس انجام شده است، رژیم غذایی کم‌انرژی که حداقل کالری، مواد معدنی و مواد مغذی را داشته باشد، با احتمال زیاد به تولد نوزاد دختر منجر می‌شود.

توجه :

رژیم فقط لازم است به مدت سه ماه بویژه  در ماهی که لقاح صورت می گیرد و فقط توسط زن مورد استفاده واقع شود.

اگر که قصد دارید از این روش برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری استفاده کنید حتما به خاطر بسپارید که با یک متخصص زنان زایمان یا حداقل پزشک عمومی تماس بگرید تا یک چکاب کامل بشوید .

برای گرفتن یک رژیم غذایی مناسب حتما با یک متخصص تغذیه تماس بگرید و قصد خود را برای بارداری با او در میان بگذارید و طبق جنسیتی که‌ می‌خواهید بدنیا آورید با او مشورت کنید.

 

روش زمان بندی مقاربت ( تعیین زمان تخمک گذاری)

یکی از مهمترین نکات در تعیین جنسیت ، تعیین زمان تخمک گذاری است .

اگر مقاربت در نزدیکی زمان تخمک گذاری صورت گیرد پسر بدنیا خواهد آمد زیرا در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیر تر است و حرکت اسپرمهایY را بسیار آسان می کند.

اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد یا قبل از تخمک گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن کاهش می یابد و احتمال دختر شدن بیشتر است.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب جنسیت می توان از آن بهره جست ارگاسم زن در هنگام مقاربت است.می دانیم که در هنگام ارگاسم زنانه ترشحات با PH قلیایی از دهانه واژن ترشح می شود که همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهای پسر و کمک به حرکت ان اسپرمها به سمت رحم می شود و این مورد به زوجهای خواهان فرزند پسر پیشنهاد می شود.

 

روش شستشوی مهبلی ( واژن)

متخصصین زنان و زایمان برای اینکه PH واژن را به طور مصنوعی قلیایی یا اسیدی کنند، توصیه می کنند که علاوه بر استفاده از روش تعیین زمان تخمک گذاری، در صورتی که فرد می خواهد پسر دار شود از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن قبل از نزدیکی استفاده کند تا احتمال پسر دار شدن در زمان تخمک گذاری به بالای ۸۰ درصد برسد ، همچنین برای دختر دار شدن باید از محلول رقیق شده سرکه سفید استفاده کرد تا PH واژن اسیدی تر شود.قبل از تهیه این محلول ها و برای آموزش شستشوی مهبل  حتما با یک  متخصص زنان و زایمان تماس حاصل فرمایید.

 

روش زمان بندی ماهیانه مقاربت

روش های دیگر تعیین جنسیت جنین بدین گونه است که با استفاده از جداولی ، سن مادر را در نظر می گیرند و بر این اساس مشخص می شود که بارداری در هر ماه که اتفاق بیفتد احتمال کدام فرزند بیشتر است . به طور مثال مادری ۳۰ ساله اگر در ماه اردیبهشت باردار شود جنین حاصله دختر خواهد بود.

 

روش تعیین میزان اسپرم

خانواده هایی که ۲ یا بیش از ۲ فرزند دختر دارند و خواهان پسر می باشند مرد باید  آزمایش شمارش اسپرم بدهد چرا که اگر تعداد اسپرم های مرد در یک سی سی کمتر از ۲۰ میلیون باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر زیر ۵ میلیون باشد احتمال ۱۰۰% خواهد بود. هر اتفاقی که باعث افزایش اسپرم ها شود به نفع پسر شدن است.

 

روش نشاندار کردن لیزری گامتها

در این روش سلولهای جنسی مردانه (اسپرم) حاوی کروموزوم X توسط لیزر نشان‌دار شده سپس توسط دستگاهی این سلولها از سلولهای جنسی (اسپرم) حاوی Y بی‌نشان جدا می‌شوند. و سپس بنا به علاقه والدین اگر که دختر بخواهند اسپرم X دار و اگر پسر بخواهند اسپرم Y دار با تخمک لقاح داده می‌شود که معمولا یا از روش I.V.F برای لقاح استفاده می‌کنند و یا اسپرمها را به رحم مادر تزریق می‌کند.

 

روش P.G.D – I.V.F

I.V.F یک روش بارداری است که برای افراد نابارور (بر اساس نوع ناباروری) طراحی شده است. اما امروزه بعضی از افراد از این روش برای انتخاب جنسیت جنین پیش از بارداری استفاده می کنند.

 

تعیین جنسیت جنین به روش P.G.D – I.V.F

تعیین جنسیت جنین به روش P.G.D – I.V.F

روند درمان برای  تعیین جنسیت جنین (روش P.G.D – I.V.F)

نزدیک به شروع دوره ماهانه مادر، داروهای باروری برای او تجویز می‌شود تا تخمدان جهت آزاد کردن چندین تخمک رسیده، تحریک شود (به‌طور معمول یک تخمک در هر ماه آزاد می‌شود)

گاهی ممکن است برای جلوگیری از آزاد شدن زودرس تخمک‌ها، مجبور به استفاده از هورمون‌های مصنوعی شوند.

مادر باید برای اندازه‌گیری سطح خونی هورمون‌ها به‌طور مرتب به پزشک خود مراجعه کند تا بررسی شود که چه زمانی تخمک‌هایش رسیده شده‌اند.

به محض رسیده و کامل شدن تخمک‌ها، پزشک به‌وسیله سوزن باریکی که از دیواره مهبل وارد تخمدان می‌کند (تحت بیهوشی)؛ تخمک‌ها را خارج می‌کند.

نکته :

(ممکن است برای مشخص شدن محل تخمک‌ها سونوگرافی انجام شود)

سپس پزشک تخمک‌ها را با اسپرم‌های همسر درون ظرفی در آزمایشگاه ترکیب می‌کند.

۲ تا ۵ روز بعد هر کدام از تخم‌های بارور شده به شکل توپی از سلول‌ها درمی‌آیند که <امبریو> یا جنین نام دارد.

جنین هشت سلولی حاصل از لقاح آزمایشگاهی حاصل شده و سپس، پیش از انتقال آن به رحم یکی از سلول‌ها را جدا کرده و توسط یک متخصص ژنتیک که در این زمینه مهارت دارد، بررسی و تشخیص جنسیت می‌کنیم و سپس جنین مناسب را به رحم مادر انتقال می‌دهند.

پس از ۲ هفته از زمان قرار گرفتن جنین‌ها در رحم، مادر می‌تواند با انجام تست خون حاملگی از موفقیت لانه‌گزینی اطمینان پیدا کند.

توجه :

این روش به هیچ وجه ساده نبوده و در هر یک از مراحل متعدد انجام آن، ممکن است مشکلات مختلفی بروز کند که مانع از حصول نتیجه می‌شود لذا این تصور که با دستیابی به تکنیک تشخیص جنسیت به روش P.G.D زوج‌ها می‌توانند به سهولت جنسیت جنین خود را انتخاب کنند درست نیست.

بیشتر بدانیم

راه های تعیین جنسیت فرزند قبل از باروری ( سایت دکتر سلام )

پزشکان تعیین جنسیت جنین را توصیه نمی کنند ( سایت سلامت نیوز )

آیا می توان قبل از بارداری بر تعیین جنسیت فرزند تاثیر گذاشت ؟ ( سایت پزشکان )

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

WordPress spam blocked by CleanTalk.