0

تقویم بارداری / دوران بارداری

تقویم بارداری و رصد تغییر و تحولات جنین و مادر

آبان ۱۱, ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۵ ق.ظ توسط

تقویم بارداری ماهانه

تقویم بارداری

تقویم بارداری به سه صورت قابل تقسیم است :

۱) از هفته اول تا هفته چهلم

۲) از ماه اول تا ماه نهم

۳) از سه ماهه اول تا سه ماهه سوم

در اینجا تقویم بارداری به صورت ماهانه بررسی شده و اطلاعاتی در رابطه با تغییرات جسمانی مادر و جنین، آزمایشات، رویدادها و نقاط عطف در بارداری در اختیارمان قرار می دهد.

 

شمارش تقویم از چه زمانی اغاز می شود؟

متخصصین اولین روز  آخرین دوره عادت ماهانه را به عنوان اولین روز بارداری به حساب می آورند و از آن روز شروع به شمارش می کنند. تخمک گذاری تا ۲ هفته بعد آغاز نخواهد شد و پس ار آن بارداری شما آغاز خواهد شد،سن واقعی جنینی  همیشه دو هفته عقب تر از سن بارداری (اولین روز  آخرین دوره عادت ماهانه )می باشد . در واقع  خانمی که در هفته ۴۲ بارداری می باشد سن جنینش ۴۰ هفته است و از زمان لقاح ۴۰ هفته و ۱۰ روز گذشته و بارداری به اتمام رسیده است .

 

محاسبه تقویم  یعنی یک گام جلوتر از تغییر شرایط

شما با کمی دقت می توانید تقویم بارداری خود را بدست آورید و متناسب با آن تمام برنامه ریزی های لازم را ا نجام داده و آمادگی های لازم را کسب نمایید.مسلما اگر شما از وقایع و نیازهای هفته های بارداری اطلاع پیدا کنید و آن را با تقویم بارداری خود مطابقت دهید زودتر از اینکه تغییر شرایط شمارا غافلگیر کند گامی در جهت ایجاد ارامش خود و نوزادتان خواهید برداشت.

برای سهولت مطالعه علاقه مندان به تقویم بارداری ، تمام تغیرات در هفته ها مورد بررسی قرار گرفته و در قالب ۹ ماه بیان شده است. لازم به ذکر است در هفته هایی که تغییرات خاص در جرین می باشد ، هفته مورد نظر ذکر ، و در زیر به آنها اشاره شده است .

تقویم ماهانه بارداری

 ماه اول بارداری

ماه دوم بارداری

ماه سوم بارداری

ماه چهارم بارداری

ماه پنجم بارداری

ماه ششم بارداری

ماه هفتم بارداری

ماه هشتم بارداری

ماه نهم بارداری

بیشتر بدانیم

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

WordPress spam blocked by CleanTalk.