0

بیماری ها در بارداری / بیماری‌های ریوی

بیماری‌های ریوی و تاثیر آن در بارداری

آبان ۱۵, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۰ ق.ظ توسط

بیماری‌های ریوی و تاثیر آن در بارداری

بیماری‌های ریوی و تاثیر آن در بارداری

بیماری ریوی در زنان باردار نادر است .

در دوران بارداری برای رساندن اکسیژن به جنین ، دستگاه تنفسی تغییراتی می کند که طی آن در هر بار تنفس میزان اکسیژن بیشتری به بدن مادر می رسد.

در اواخر بارداری به دلیل بزرگ شدن رحم و فشار آن به دیافراگم و شش ها و افزایش نیاز بدن مادر و جنین به اکسیژن، مادر با فعالیت زیاد به نفس نفس می افتد که این غیرطبیعی نیست.

تغییرات تنفسی شدید می تواند علامت بیماری باشد که باید به این نکته توجه کرد.

به استثنای حملات گاه‌به‌گاه سرفه و احتقان مربوط به آنفولانزا و سرماخوردگی. جدی‌ترین مشکل ریوی که ممکن است برای زنان باردار اتفاق بیفتد، آسم است.

دستگاه ریوی

دستگاه ریوی

آسم

در زنانی که فقط حملات آسم خفیف قبل از بارداری داشته‌اند، آسم آنها بعد از بارداری ممکن است همانطور بماند و یا ممکن است بهتر یا بدتر شود. در بیماریهای ریوی این بیماری می تواند جدی ترین بیماری ریوی برای زنان باردار باشد.

در زنان مبتلا به آسم شدید قبل از بارداری، علائم بعد از بارداری وخیم‌تر می‌شوند. این زنان همچنین احتمال بالاتری برای زایمان زودرس و به دنیا آوردن بچه‌های ریز دارند.

قبل از اینکه زنی که مبتلا به اسم شدید است اقدام به بارداری کند، حتماً باید با پزشک مشورت کند.

 

برونشیت حاد

بیماری التهاب راه های تنفسی ناشی از ویروس هاست که با علامت سرفه خشک بدون تب یا خلط بروز می کند.برای درمان این بیماری نیاز به آنتی بیوتیک نیست و با داروهای ضدسرفه که حتما باید با نظر پزشک باشد، کافی است.

 

عفونت ریه

یکی از بیماری های شایع در جامعه است. علت بروز آن در افراد، وجود میکروب های بیماری زای قوی یا وجود زمینه مناسب برای رشد میکروب مثل مصرف سیگار و الکل، عفونت ایدز، آسم و عفونت برونشیت مزمن است.

این بیماری با علائم سرفه و خلط، درد قفسه سینه، تنگی نفس و گاهی تب مشخص می شود و برای تشخیص نیاز به رادیوگرافی از قفسه سینه است.

به دلیل وجود آنتی بیوتیک های موثر، هر خانم باردار مبتلا به عفونت ریه باید در بیمارستان بستری و درمان شود. چون در این بیماری بیشترین خطر، امکان پارگی زودرس کیسه آب و زایمان زودرس است.

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

WordPress spam blocked by CleanTalk.